o grze

evi
Eviscerator

Entropia Universe to pierwsza na świecie gra MMORPG działająca na silniku CryEngine2! Ekonomia gry oparta jest o system RCE (Real Cash Economy), oznacza to, że każdy przedmiot posiada wartość wyrażoną w wewnętrznej walucie PED (Project Entropia Dollars) o stałym kursie 10 PED = 1 USD. Pieniądze zgromadzone w grze możemy bez ograniczeń wypłacać bezpośrednio na swoje konto w banku lub za pomocą karty płatniczej w każdym bankomacie. Entropia Universe to także, pierwszy wirtualny wszechświat z wieloma planetami, z których każda posiada swój własny niepowtarzalny klimat tworząc „grę w grze”. Jeżeli ciągle poszukujesz gry dla siebie, to Entropia Universe jest z pewnością ze względu na swoją wyjątkowość pozycją obowiązkową.


Entropia Universe z założenia jest grą darmową, nie ma tutaj obowiązkowego abonamentu. Jak już jednak zostało wspomniane na wstępie, wszystkie przedmioty w grze posiadają swoją wartość, którą można przeliczyć na gotówkę. Nieraz są to kwoty dosłownie kosmiczne, tak jak kupiona w 2005 roku przez gracza Neverdie asteroida, która kosztowała bagatela 100 000 USD! Zakup ten został odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa, jako rekordowa kwota wydanych wirtualnych dolarów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że gracz ten nie kupił asteroidy tylko ze względu na przyjemność i chęć podniesienia swojego statusu, była to przede wszystkim świetna inwestycja, która bardzo szybko się zwróciła i zaczęła zarabiać (właściciele landów dostają prowizję od pieniędzy, które wydadzą na ich terenie gracze), szacuje się też, że wartość samej asteroidy do dziś wzrosła sześciokrotnie. Sukces komercyjny przedsięwzięcia, pozwolił Neverdie na zbudowanie imperium, którego zwieńczeniem jest otwarcie w 2010 roku własnej planety - Rocktropii. To wszystko obrazuje, jak olbrzymie możliwości stwarza platforma Entropia Universe. Oczywiście, jeśli chwilowo nie posiadamy kilkudziesięciu tysięcy dolarów na koncie, nie oznacza to, że nie mamy czego szukać w świecie gry :)

Możemy po prostu dołączyć do kilkuset tysięcy innych graczy, by walczyć z robotami o dominację na planecie, rozwijać swoje umiejętności czy też zwyczajnie podziwiać widoki i porozmawiać ze znajomymi – nudzić się na pewno nie będziemy. Gra z pewnością nie należy do łatwych, wszystko czego potrzebujemy (bronie, amunicja, zbroja etc.) kosztuje i w dodatku się psuje. Na szczęście w grze nie tylko wydajemy, RCE działa w dwie strony – wszystko co zdobędziemy ma również swoją wartość i tylko do naszego sprytu i wytrwałości zależy ostateczny bilans. Największe looty (tak nazywa się w Entropii dropy) mają wartość dochodzącą do kilkudziesięciu tysięcy PED – podobnie jak najrzadsze przedmioty – być może czekają na odkrycie właśnie przez Ciebie?

Na koniec króciutki filmik stworzony przez gracza i prezentujący kilka zakątków Planet Calypso.


Komentarze


Brak komentarzy.
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania!

Twoje konto
E-mail:
Hasło:

Nie masz konta?
Zarejestruj się!

Nasze HOFy
entropia universe - Cobalt Stone
Cobalt Stone - 3483 PED
Northberg
entropia universe - Iron Stone
Iron Stone - 553 PED
Shakal BigBenKrK-PL Wolf
entropia universe - Garcen Grease
Garcen Grease - 856 PED
Northberg
entropia universe - Azzurdite Stone
Azzurdite Stone - 661 PED
lukas will blake
entropia universe - Longtooth
Longtooth - 1015 PED
Roland

Dane dostępne dzięki entropiatracker

Reklama
Kalkulator PED

= 28,56 PLN

kalkulator uwzględnia 3,5% prowizji przy wpłacie/wypłacie

Statystyki
status serwerów: offline